Dzień otwarty szkoły

3 lutego br. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Jak co roku na odwiedzających czekało wiele atrakcji.

Nasi Goście mogli zobaczyć zaskakujące eksperymenty chemiczne, m.in. „Sztuczną krew”, „Kolorowe bąbelki” czy „Wulkan chemiczny”.

Fascynujący ‒ lecz niewidoczny gołym okiem ‒ świat można było podziwiać pod mikroskopami.

Nasi Goście mogli także sprawdzić swoją wiedzę podczas quziu przyrodniczego i gier edukacyjnych. Wielkim zainteresowaniem cieszył się także model anatomiczny korpusu człowieka pozwalający zrozumieć, jak wyglądają i gdzie się znajdują poszczególne narządy.

Na dzieci czekały też inne atrakcje – doświadczenia z elektrostatyki, optyki, zabawy logiczne i zajęcia plastyczne, a w szkolnej świetlicy odbyły się rozgrywki w piłkarzyki, ping ponga oraz cymbergaja.

Warto również zaznaczyć, że ogromny podziw wzbudziły wykonane przez uczniów naszej szkoły modele: układu słonecznego, wulkanów, budowy komórki roślinnej i zwierzęcej oraz form polodowcowych.

Odwiedzający mieli także okazję zapoznać się z kadrą pedagogiczną, salami i pracowniami oraz z ich wyposażeniem ‒ w tym pomocami dydaktycznymi i sprzętem multimedialnym.

Mamy nadzieję, że Dni Otwarte utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że edukacja w naszej szkole jest wyjątkowa. Staramy się łączyć teorię z praktyką, co pozwala uczniom lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Posted in Wpisy, Wydarzenia.