Dlaczego warto czytać książki

Dzisiaj kontynuacja tematu „Dlaczego warto czytać książki”w ramach projektu Uniwersytetu Rozwoju Dzieci. Uczniowie wcielili się w detektywów, by poznać swoje zainteresowania. Opowiedzieliśmy sobie na pytania, co lubimy czytać i jak wiele jest ciekawych książę o świecie i na tematy, które nas interesują. Zobaczyliśmy na prezentacji największą książkę świata która ma 3 metry szerokości i 2 metry długości oraz zmierzyliśmy jaka to długość także krokami.
Poznaliśmy najmniejszą książkę na świecie, która mierzy 5 centymetrów. Poznaliśmy historię litery oraz alfabet Brailla i alfabet Morsea. Doświadczyliśmy jak czytają ludzie pozbawieni możliwości widzenia. Stworzyliśmy ilustrację do książki i odczytaliśmy litery alfabetu szorstkiego Montessori bez podglądania 🙃. Zapraszamy do fotorelacji.
Montessori w praktyce