Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Od 1902 roku pluszowe misie szybko podbiły serca dzieci na całych świecie, stając się jedną z najpopularniejszych zabawek oraz bohaterami książek, bajek i filmów.

W Dniu Pluszowego Misia uczniowie mieli możliwość zabrania swoich ukochanych misiów do szkoły.  Klasy 1-3 świętowały ten dzień w świetlicy szkolnej. Starsi uczniowie przedstawiali młodszym postacie słynnych misiów z bajek, tj. Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Miś Uszatek, Miś Colargol, Miś Paddington, Gumisie. Niektóre z nich były dzieciom bardziej znane, niektóre mniej, z uwagą słuchali o nich informacji. Dzieci tego dnia świetnie się bawiły układając puzzle, przedstawiające bajkowych misiów, odgadując zagadki z nimi związane oraz oglądając filmy i animacje, w których występują znane niedźwiadki.