Szkoła podstawowa Montessori

W tym roku ruszyliśmy ze szkołą podstawową Montessori – mamy jeszcze wolne miejsca.
Czym różni się nauka w szkole montesoriańskiej od tradycyjnej edukacji szkolnej?
Przede wszystkim jesteśmy uważni na indywidualne tempo rozwoju dziecka, nie narzucamy kiedy i czego dziecko ma się nauczyć, ale podążamy za jego potrzebami, ciekawością i chęcią nauki tego, co w danym momencie chce poznawać.
W naszej szkole nie ma rywalizacji, systemu kar i nagród, nie wystawiamy ocen- dzięki temu dzieci uczą się chętniej. Nie mamy podręczników ani zeszytów ćwiczeń, a także nie  zadajemy prac domowych ponieważ według Marii Montessori miejscem zdobywania wiedzy jest szkoła, a w domu dziecko powinno mieć czas na zabawę i relacje.
Mamy wspaniałych pedagogów, którzy są gotowi towarzyszyć Waszym dzieciom w poznawaniu i uczeniu się świata.
Zapraszamy!

Posted in Aktualności, Wpisy.