Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Klasa I we współpracy ze świetlicą wzięła udział w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Dzieci otrzymały dzienniczki czytania na naklejki. Nauczyciel przez okres 21 dni przyznawał naklejkę za potwierdzone podpisem rodzica poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie. W międzyczasie przygotowano dekorację wykonaną z materiałów użytych wtórnie (w ramach recyklingu) i nawiązującą do przygód Gangu Słodziaków. Następnie zorganizowano obchody „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. W tym celu zaproszono panią bibliotekarkę, która przeczytała uczniom rozdział z książki „Gang Słodziaków” i uaktywniła dzieci zadając im pytania związane z treścią przeczytanej bajki. Zadaniem uczniów było również namalowanie wybranej scenki, która najbardziej im się spodobała. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki wraz z dyplomem potwierdzającym ich udział w obchodach, a pani bibliotekarce złożono serdeczne podziękowania za poświęcony czas.

Link do galerii na FB