Park Edukacji Globalnej „Wioski Świata”

11 października 2019 r. uczniowie klasy 6, 7 i 8 wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata”. Pani przewodnik zaprosiła nas do wspólnej podróży po całym świecie rozpoczynając od gorącej Afryki. Ghańska wioska zrobiła duże wrażenie i stała dowodem na to, jakie cuda można otrzymać z pozoru niepotrzebnych śmieci. Kolejnym przystankiem była Australia, w niej papuaski dom na palach. Wiszący most na wzgórzu poprowadził nas do Azji, a konkretniej do Mongolii. Tam przekonaliśmy się, jak wygląda oryginalna jurta mongolska, obejrzeliśmy charakterystyczne przedmioty dla tego regionu, a także niepowtarzalne wnętrze mongolskiego namiotu. Następnie udaliśmy się do Arktycznej Krainy, gdzie mogliśmy podziwiać wnętrze igloo. Kolejnym etapem naszej podróży była wioska Indian, do której szliśmy po czerwonej ziemi. Ostatnim krajem, który zwiedziliśmy było Peru. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda andyjska chata oraz w jakich warunkach mieszkają i uczą się biedne dzieci  z Peru. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki tej podróży mogliśmy doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji oraz poczuć odmienną rzeczywistość.

Link do pełnej galeri na FB