Wycieczka do Świata Techniki w Ostrawie.

24 września klasa 3, 4 i 6 udały się do Świata Techniki w Ostrawie. Zwiedziliśmy interaktywną ekspozycję cywilizacji, nauki i wynalazków oraz przyrody. W Świecie cywilizacji zwiedzający zobaczyli eksponaty używane w życiu codziennym, dowiedzieliśmy się o problemie dostępu do wody w krajach Trzeciego Świata, zajrzeliśmy za kulisy światowych kuchni, zapoznaliśmy się z pomocami, z których korzystają dzieci w różnych szkołach na świecie. Świat nauki  podkreśla struktury otaczającego nas świata i technologie, z którymi się spotykamy. W „Matematyce” zwiedzający mogli zapoznać się w zabawny sposób z dowodami matematycznymi, systemami i zjawiskami .”Fizyka” przedstawiła fale we wszystkich jej formach i powiązaniach. Obszar ” „Nano i Mikro” zaprasza zwiedzających w podróż do najmniejszych wymiarów naszego środowiska. „Technologie medyczne” ukazują zwiedzającym przykłady tego, jak nowoczesna technologia przedłuża i  wspomaga ich życie. Sekcja o „Nowych materiałach” patrzy w przyszłość i zapoznaje zwiedzających z takimi technologiami, jak drukarki 3D lub nanomateriały, z którymi w najbliższych latach będziemy mieli do czynienia znacznie częściej niż obecnie. W świecie przyrody droga prowadziła przez „Faunę”, „Drzewo”, „Człowieka” i „Kosmos”, aż do „Energii”, „Światła” i „Energii elektrycznej” – czyli przez zjawiska, z którymi regularnie mamy do czynienia w naszym codziennym życiu. Zobaczyliśmy film produkcji BBC Earth w 3D „Oceans” . W teatrze nauki uczestniczyliśmy w zabawnych eksperymentach.

Zapraszamy do galerii na FB