Nasi uczniowie w finale konkursu dlaniepodległej.pl

W dniach 26-27 listopada br. trzech uczniów z klas gimnazjalnych naszej szkoły: Hubert Miśka, Jan Goj i Wojciech Kajfosz, wraz z ks. Arturem Niechwiejem SI wzięli udział w finale konkursu dlaniepodległej.pl, odbywającego się w pod patronatem ministerstwa Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie uplasowali się w pierwsze dziesiątce (ogółem w konkursie wzięło udział 240 szkół podstawowych z całej Polski).
Finał konkursu miał miejsce w kompleksie edukacyjno-rekreacyjnym w Bałtowie k/Ostrowca Świętokrzyskiego. Prócz zadań konkursowych w programie było także zwiedzanie kompleksu, m.in. parku miniatur zamków i pałaców oraz ekspozycji modeli dinozaurów i skamieniałości (historia parku w Bałtowie rozpoczęła się z chwila odkrycia w tym rejonie skamieniałości płazów kopalnych). Całość zakończyła uroczysta gala, na której rozdano nagrody i wyróżnienia.