Zawody w szachach drużynowych

W dniu 25.10.2018r. reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej Jezuitów wzięli udział w zawodach szkolnych szkół Podstawowych w szachach drużynowych w kategorii starszej (roczniki 2003-2005). Organizatorem zawodów była – Szkoła Podstawowa Sportowa  im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach. Reprezentacja każdej szkoły składała się z 4 zawodników, który swoje partie rozgrywał przy innej szachownicy (wymagane było uczestnictwo przynajmniej 1 szachistki). Naszą szkołę reprezentowali:

– Wiktoria Bąk (IIIa gim)

– Jan Goj (IIIb gim)

– Wojciech Kajfosz (IIIb gim)

– Piotr Gąsior (7SP)

Wyróżnienia były rozdawane indywidualnie dla miejsc 1-3 na każdej szachownicy (takie wyróżnienie otrzymał Piotr zajmując 3 miejsce na swojej szachownicy) lecz najważniejszy wynik był drużynowy za zdobyte punkty z każdej szachownicy i zliczony do klasyfikacji końcowej dla danej szkoły. Nasi zawodnicy dzięki temu, iż w większości partii zdobywali punkty pozwoliła nam to na zajęcie miejsca na najniższym miejscu podium co biorąc pod uwagę, iż pierwszy raz braliśmy udział w tych zawodach wydaje się bardzo dużym sukcesem na zgłoszonych do zawodów 10 szkół.

Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zdobyli gospodarze nie tracąc żadnych punktów (i to oni będą reprezentować nasze miasto w zawodach rejonowych z Katowicami). Na drugim miejscu podium stanęli reprezentanci SP 7.  

Posted in Wpisy, Wydarzenia.