Wycieczka na Jurę Krakowsko-Częstochowską

W pierwszym tygodniu października uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę integracyjną. Wszyscy przekonaliśmy się, że mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych czas spędzany w gronie przyjaciół zawsze jest wyjątkowy. Jeśli dołożymy do tego zdobywanie nowych umiejętności w warunkach nieco innych niż szkolna ławka, otrzymamy zalążek prawdziwej przygody, o której aż chce się napisać sprawozdanie.

Na szczególną uwagę zasługuje sprawozdanie uczennicy z klasy VIII Aleksandry Goj, które przedstawiamy poniżej:

„Dnia 3 października 2018 r. klasy VII i VIII Publicznej Szkoły Podstawowej Jezuitów w Mysłowicach udały się na wycieczkę na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Zbiórka wyznaczona była na godzinę 8:30 w Sali polonistycznej. Po sprawdzeniu obecności i przypomnieniu regulaminu wycieczek uczniowie wraz z nauczycielami wyszli przed szkołę, gdzie czekał na nich autokar. Podróż trwała około godzinę.

Na miejscu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna udała się na zajęcia ze wspinaczki pana Piotra, a druga na zajęcia łucznictwa pana Artura. Po dwóch godzinach nastąpiła zmiana stanowisk – grupa, która ćwiczył wspinaczkę przeszła na łucznictwo,  grupa z łucznictwa przeszła na wspinaczkę. Po kolejnych dwóch godzinach wszyscy udali się na wspólne ognisko, zjedli kiełbaski, wypili herbatę i mieli trochę czasu na rozmowę. Do szkoły wrócili około godziny 18:00. Po niektórych widać było zmęczenie, ale za to każdy był uśmiechnięty i zadowolony z wycieczki.

Jednogłośnie stwierdzono, że wycieczka była strzałem w dziesiątkę i spędzony czas na niej na pewno nie był zmarnowany.”

 

Posted in Wpisy, Wydarzenia.