Mysłowice kiedyś i dziś – lekcja przyrody w terenie

19 kwietnia uczniowie klasy czwartej w ramach lekcji przyrody udali się na spacer ulicami Mysłowic. Celem zajęć było omówienie zmian w krajobrazie kulturowym najbliższej okolicy spowodowanych działalnością człowiekaNa początku czwartoklasiści zapoznali się ze starymi fotografiami przedstawiającymi krajobraz Mysłowic, a następnie rozpoznawali w terenie przedstawione na zdjęciach obiekty. Korzystając ze starych fotografii oraz obserwując najbliższą okolicę, samodzielnie próbowali odszukać jak najwięcej przykładów zmian. Wyróżniali te pozytywne jak i negatywne oraz próbowali znaleźć ich przyczynę. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i rozwikłali każdą zagadkę.

A Ile zmian w krajobrazie uda się Wam rozpoznać? Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć…