Wizyta w Operze

22 listopada klasy: 7,8 wybrały się do Chorzowskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Libretto do opery napisał Jan Chęciński. Dzieło powstało po upadku powstania styczniowego ku pokrzepieniu serc. Posiada silne zabarwienie patriotyczne. Premiera polska przerodziła się w wielką manifestację patriotyczną.

Przed wizytą w teatrze, uczniowie poznali libretto, zostali zaznajomieni z ABC operowego savoir vivre’u. W trakcie spektaklu wyświetlono napisy dla osób głuchych oraz niedosłyszących. Jak każdy spektakl operowy pozostawił w uczniach szereg wrażeń: od znużenia i niezrozumienia do fascynacji i estetycznej satysfakcji. Zagadnienia związane z obejrzanym spektaklem warto zatem podjąć na kolejnych zajęciach. Jedno jest pewne – nikt nie przeszedł obojętnie obok tak wyrazistej propozycji kulturalnej.

Zapraszamy do galerii na naszym FB