Zajęcia w terenie Mysłowice kiedyś i dziś

21 czerwca br. uczniowie klasy siódmej udali się na spacer ulicami Mysłowic. Celem zajęć było omówienie zmian w krajobrazie kulturowym najbliższej okolicy spowodowanych działalnością człowieka. Na początku siódmoklasiści zapoznali się ze starymi fotografiami przedstawiającymi krajobraz Mysłowic, a następnie rozpoznawali w terenie przedstawione na zdjęciach obiekty. Korzystając ze starych fotografii oraz obserwując najbliższą okolicę, samodzielnie próbowali odszukać jak najwięcej przykładów zmian. Wyróżniali te pozytywne jak i negatywne oraz próbowali znaleźć ich przyczynę. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i rozwikłali każdą zagadkę.

Po intensywnej pracy był czas na zabawę i odpoczynek w parku Promenada.

A Ile zmian w krajobrazie uda się Wam rozpoznać? Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć…

Zapraszamy do galerii na naszym FB