Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego

22 czerwca, uczniowie klasy IV, V i VI wybrali się na wycieczkę do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie.

W związku z tym, że owady to nieprzebrana menażeria organizmów żyjących blisko człowieka, jednak słabo poznana, uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w warsztatach „Pod parasolem entomologicznym”. Na zajęciach weszli w mikroświat owadów, poznali ich zwyczaje i rolę w środowisku. Podczas zajęć praktycznych nauczyli się rozpoznawać podstawowe ich grupy.

Gdy starsi uczniowie łapali owady, młodsi – z klasy IV, świetnie się bawili uczestnicząc w warsztatach od rośliny do tkaniny”. Samodzielne wykonali ozdoby ze sznurka z sizalu metodą makramy. Poznali rodzaje roślin włóknistych i ich charakterystykę. Podczas zajęć uczestnicy musieli wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością zapamiętywania, ponieważ trzeba było odnaleźć ukryte pytania z podpowiedziami i rozwiązać krzyżówkę.

Po zakończonych warsztatach, wszyscy miło spędzili czas na świeżym powietrzu, bawiąc się na placu zabaw.

To był wspaniały dzień, pełen wrażeń. Dziękujemy!

Pełna galeria na FB