Udział naszej szkoły w lokalnych zawodach sportowych

W październiku w ramach sportowej rywalizacji międzyszkolnej odbyły się pierwsze planowane w nowym roku szkolnym zawody sportowe.

3 października na stadionie Lechii 06 w Mysłowicach reprezentacje dziewcząt i chłopców Publicznej Szkoły Podstawowej Jezuitów wzięły udział w zawodach sportowych – sztafetowych biegach przełajowych w kategorii 2003 – 2005. Zespół dziewcząt zajął dwunaste miejsce, natomiast sztafeta chłopców wybiegała czwarte miejsce w mieście.

Dwa dni później nasi uczniowie startowali w zawodach piłki nożnej chłopców. Drużyna z PSPJ w swojej grupie zmierzyła się z zespołami z SP4, SP5 oraz SP15. Turniej kwalifikacyjny rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a wygranie jednego spośród 3 meczów zagwarantowało naszym zawodnikom 3 miejsce.

Warty podkreślenia jest fakt, że to widowisko sportowe cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród naszych najmłodszych uczniów. Zarówno klasa I, jak i II, głośno dopingowały naszych sportowców.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wyników.

Posted in Wpisy, Wydarzenia.