Gratulacje! I miejsce w kategorii teatr jest nasze!

W piątek 23 marca uczniowie naszej szkoły: Paulina Malinowska, Karolina Skąpska, Paulina Piernik, Patryk Włosek, Wiktor Piwowarczyk i Oskar Włoka wzięli udział w finale konkursu NASHMISHMASH o zasięgu wojewódzkim, zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr 1 w Tychach. Wystawiona przez nich sztuka „On the Verge” została doceniona przez jury i uhonorowana I nagrodą w kategorii TEATR.

Sztuka powstała z inspiracji twórczością brytyjskiego zespołu Queen. Jest to opowieść o młodym chłopaku (Patryk Włosek) o przekornej, buntowniczej naturze. Dorastając, bohater snuje wizje swojej przyszłości, pragnąc udowodnić wszystkim, że będzie kimś. Jednak pewien nieprzemyślany krok sprawia, że popada w poważny konflikt z prawem, a jego życie w jednej chwili ulega diametralnej zmianie.

To opowieść o marzeniach, młodzieńczych porywach serca, ale i o wielkiej tragedii do której prowadzi brak panowania nad emocjami, wynikający z impulsywności charakteru. To także powieść o trudach mierzenia się z  konsekwencjami własnych wyborów oraz o towarzyszących temu procesowi zmianach emocjonalnych – od złości, poprzez zwątpienie, aż do rozpaczy.

Obok głównego bohatera, na scenie pojawiają się jego matka (Paulina Malinowska), policjant (Wiktor Piwowarczyk) i strażnik więzienny (Oskar Włoka). Towarzyszący im dziewczęcy chór (Karolina Skąpska, Paulina Malinowska i Paulina Piernik),  niczym chór typowy dla tragedii antycznej, wprowadza element narracji i jest wewnętrznym głosem bohatera, oddającym jego napięcie emocjonalne.

Nasi aktorzy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Przekonacie się o tym oglądając film z ich występem. Za kwestie techniczne odpowiedzialny był Mateusz Szudrewicz, bez którego ta sztuka nie byłaby taka sama.

Laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Opiekun: Marta Olszewska, nauczyciel języka angielskiego

Film z wydarzenia

 

Posted in Wpisy, Wydarzenia.